Tepelné čerpadlo pro bytové a panelové domy

Nejčastěji se použitá technologie tepelných čerpadel vzduch/voda, ale není podmínkou. Výhodné především pro lokality s vysokou cenou tepla. Možno výhodně financovat z dosažených úspor. Okamžitý finanční efekt pro uživatele bytu i bez vložení vlastních prostředků. Zařízení může být umístěno vedle domu, na střeše objektu, na fasádě, nebo v nevyužívaných technických prostorách. Na řadě referencí můžeme předvést technické řešení včetně opatření proti přenosu hluku a vibrací. 

  • Pomůžeme Vám s vhodným výběrem
  • Kalkulaci ceny je možno provést na vyžádání

Realizujeme systémy pro úplné odpojení od zdroje teplé vody i vytápění. Možno instalovat prakticky na jakýkoliv objekt s odpovídajícím spádem otopné soustavy. To jsou ale prakticky všechny bytové a panelové domy i s vysokoteplotními soustavami, které prošli rekonstrukcí se zateplením a výměnou oken. Případně je možné instalovat nízkoteplotní topení Klimastěna, které dále zvýší komfort a účinnost celé soustavy a může být použita i pro úsporné a zdravé chlazení objektu. Můžeme zároveň navrhnout systém pro automatické dálkové odečty a rozúčtování spotřeby energie.

Realizované projekty

U panelového domu na Hornické ulici v Netolicích byla realizována kompletní náhrada vytápění z dálkového zdroje tepelným čerpadlem vzduch/voda. Vzhledem k použití moderní technologie parního vstřiku je tepelné čerpadlo schopné ohřívat vodu v topném okruhu na 60 °C ještě při venkovní teplotě – 15 °C. Systém je vybaven elektrickou bivalencí pouze o výkonu 30 % z tepelných ztrát objektu. Ta se ale spíná pouze za maximálně nepříznivých podmínek, které nastávají maximálně několik dní v roce. Výparník tepelného čerpadla je konstruován s ohledem na nejběžnější podmínky v zimním období, tak aby se při teplotách kolem 0 °C a vysoké vlhkosti vzduchu minimalizovali odtávací cykly, které zhoršují účinnost soustavu. Vzhledem k nedostatku prostoru kolem domu bylo tepelné čerpadlo umístěno na střeše objektu. Díky kvalitnímu odhlučnění a vícestupňového tlumení vibrací není ani v nejbližších bytech vůbec znatelné zvýšení hlučnosti. Náklady na vytápění a ohřev teplé vody včetně odpisů zařízení klesly na méně než polovinu původního stavu.

Panelový dům v Netolicích

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.