Solární ohřev vody pro bytové a panelové domy

Při návrhu solárního systému pro ohřev vody se počítá zpravidla 1,5 až 2 čisté solární plochy na jednoho obyvatele a cca 100 l objemu bojleru. Systém pro ohřev vody a přitápění musí být v poměru k počtu obyvatel větší.

  • Pořizovací náklady na 1 m2 solární soustavy včetně běžného příslušenství (vedení, akumulační nádrž, regulace…) jsou zpravidla 8-10000,- Kč Po odečtení dotace, která činí 7500,- Kč na bytovou jednotku a při průměrné obsazenosti 2 osob na BJ je cena solárního systému na jeden byt od 16500,- Kč
  • Roční úspora je na jeden byt přitom až 7 GJ, to je při běžné cenně dálkového tepla 600 Kč/GJ až 4200,- Kč.

Pro velké soustavy je ideální použití velkoplošných kolektorů SUNPOWER MK6. To snižuje počet rizikových spojů a zlepšuje hydraulické parametry solárního pole. Vzhledem k potřebě akumulace teplé vody v rozsahu 3-5 denní spotřeby je možno s výhodou použít velkoobjemovou akumulační nádrž SunSave. Naše technologie umožňuje až 100% pokrytí potřeb domu mimo topnou sezónu. Solární systém může být vhodným doplňkem při úplném odpojení od zdroje CZT. Pro zařízení navrhujeme sofistikované systémy řízení s možností individuálního nastavení, automatických odečtů spotřeb a rozúčtování energie.

POPTÁVKA

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.

 

Jarošovská 840/II, 377 02 Jindřichův Hradec

+420 731 744 188, rozhon@sunpower.cz

Realizované projekty