Vytápění a chlazení Klimastěnou

Moderní systém, který není vidět

Revoluční řešení vytápění a chlazení v jednom. Řešíte časté přehřívání místností a/nebo možnosti zdravého a úsporného vytápění? S tímto vám pomůže Klimastěna. Systém, který díky sálavému teplu dokáže udržet v místnosti teplotu takovou jakou potřebujete a to ve všech částech místnosti stejnou. K tomu vám ušetří náklady na vytápění až o 40% oproti ostatním systémům a náklady na chlazení mohou být dokonce až nulové. Jediné vhodné řešení bez jakýchkoliv negativních vlivů na zdraví.

Výhody Klimastěny

  • Zdravé topení a klimatizace bez víření prachu (vhodné i pro alergiky, astmatiky)
  • Cenově přijatelný, příjemný a zdravý systém
  • Možnost vytvoření nízkoteplotního systému v hotovém objektu
  • Žádná topná tělesa a klimatizační jednotky na zdech
  • Mimořádně úsporný provoz

Jak funguje Klimastěna?

Konstrukce je umíštěna přímo do zdí nebo stropů mokrou nebo suchou montáží. Klimastěnu lze využít jako chlazení, vytápění nebo obě dvě řešení v jednom.

Chlazení

V klimastěně cirkuluje studená voda, která udržuje příjemné klima v místnosti. I ve dnech, kdy slunce naplno rozpálí celý objekt (dům, byt, aj.). Chladná voda zabraňuje pronikání tepla a v další fázi dochází k aktivnímu chlazení. V místnosti se nevíří prach a chlad se přenáší sáláním. Díky tomuto systému jsou náklady na klimatizaci minimální a v některých případech ve spojení se studní nebo zemním kolektorem nulové.  U dobře navržených systémů je možno pracovat se vstupní teplotou při chlazení v rozsahu 16-20°C.

Nízkoteplotní vytápění

Díky nízkým povrchovým teplotám a rovnoměrnému rozdělení teploty po celé ploše stěny nebo stropu zajišťuje systém optimální pocit teplotní pohody. Teplo je v celé místnosti stejné a nedochází, tak k žádným výkyvům teploty tzv. že by místnost na jedné straně byla teplejší než na druhé. U dobře navržených systémů je možno pracovat se vstupní teplotou při topení do 25°C. Klimastěna pracuje se sálavým teplem, které je podobné slunečním paprskům a má i podobné účinky. Sálavé teplo je pro tělo zdravé, příjemné a přirozené.

Možnosti vytápění a chlazení Klimastěnnou

V principu je výhodné instalovat na plochy, kde dochází k tepelné ztrátě, nebo tepelnému zisku.

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.