Vytápění a chlazení Klimastěnou

Moderní systém, který není vidět

 

Řešení vytápění a chlazení v jednom. Řešíte časté přehřívání místností a/nebo možnosti zdravého a úsporného vytápění? S tímto vám pomůže Klimastěna. Systém, který díky sálavému teplu dokáže udržet v místnosti teplotu takovou, jakou potřebujete a to ve všech částech místnosti stejnou. K tomu vám ušetří náklady na vytápění až o 50% oproti ostatním systémům a náklady na chlazení mohou být dokonce až nulové. Jediné vhodné řešení bez jakýchkoliv negativních vlivů na zdraví. Specializujeme se převážně na hledání optimálního řešení pro celou funkčnost objektu z pohledu hospodárnosti.

 

Výhody

vliv na zrdaví

Zdravé topení a klimatizace bez víření prachu (vhodné i pro alergiky, astmatiky)

systém

Možnost vytvoření nízkoteplotního systému v hotovém objektu

Vzhled

Žádná topná tělesa a klimatizační jednotky na zdech

provoz

Mimořádně úsporný provoz

Jak funguje klimastěna

Konstrukce je umíštěna přímo do zdí nebo stropů mokrou nebo suchou montáží. Klimastěnu lze využít jako chlazení, vytápění nebo obě dvě řešení v jednom.

Chlazení

V klimastěně cirkuluje studená voda, která udržuje příjemné klima v místnosti. I ve dnech, kdy slunce naplno rozpálí celý objekt (dům, byt, aj.). Chladná voda zabraňuje pronikání tepla a v další fázi dochází k aktivnímu chlazení. V místnosti se nevíří prach a teplo se přenáší sáláním. Díky tomuto systému jsou náklady na klimatizaci minimální a v některých případech ve spojení se studní nebo zemním kolektorem nulové.  U dobře navržených systémů je možno pracovat se vstupní teplotou při chlazení v rozsahu 16-20°C.

 

Nízkoteplotní vytápění

Díky nízkým povrchovým teplotám a rovnoměrnému rozdělení teploty po celé ploše stěny nebo stropu zajišťuje systém optimální pocit teplotní pohody. Teplo je v celé místnosti stejné a nedochází tak k žádným výkyvům teploty tzv. že by místnost na jedné straně byla teplejší než na druhé. U dobře navržených systémů je možno pracovat se vstupní teplotou při topení do 25°C. Klimastěna pracuje se sálavým teplem, které je podobné slunečním paprskům a má i podobné účinky. Sálavé teplo je pro tělo zdravé, příjemné a přirozené.

 

Možnosti vytápění a chlazení klimastěnou

STROPNÍ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ

STĚNOVÉ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ

VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ PODKROVÍ

POPTÁVKA

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.

 

Jarošovská 840/II, 377 02 Jindřichův Hradec

+420 731 744 188, rozhon@sunpower.cz

Více naleznete na webu věnovaném přímo Klimastěně a to na odkazu www.klimastena.cz .