Ostrovní dům jedinečné ekologické koncepce

Soběstačné bydlení budoucnosti

Plně soběstačný provoz

Libovolná velikost na přání

Cena domu již od 990.000,-

Modulární ostrovní dům je ideálním řešením pro rodiny, které chtějí žít v nezávislém bydlení odpojeném od okolního světa. Bez distribučních sítí a účtů spojené s bydlením. Ale i tak si chtějí zachovat vysoký komfort bydlení. Dům je sestaven z více panelů o rozměrech 6,52×1,17×6,52×2,37m, které se na sebe navzájem napojují a proto je možné postavit dům o velikosti dle přání zákazníka nebo v pozdějším období dům rozšiřovat dle libosti a potřeby. Celé řešení domu je velmi lehké a proto je možné výstavbu provést jak na základové desce, patkách nebo i zemních vrutech. Z tohoto důvodu je výstavba objektu možná i mimo zastavitelné území a s ideálním nasměrováním vůči světovým stranám. Protože se jedná o modulární soběstačný dům, který je na finálním místě již jen zkonstruován, nenavyšují se náklady na stavbu, jak to tak bývá. Předání plně funkčního domu je v rozmezí pár týdnů od projektace.

 

Vybavení

Elektřina

Elektrický proud je zajištěn fotovoltaickou nebo větrnou elektrárnou. Přebytky jsou uchovávány do akumulátorů pro pozdější využití. Elektřina pokryje běžný provoz domácnosti. Instalován je samostatný okruh 230V.

Inteligentní řízení domu

Celý dům pracuje samostatně na správě objektu. Dočerpává vodu do nádrže, ukládá přebytky energie, sleduje spotřebu a výrobu energie, kontroluje odběr jednotlivých spotřebičů. Inteligentní rozhodování při přetíženosti nebo nevytíženosti sítě.

Nádrže na uchovávání

Akumulátor pro elektřinu uchovává energii pro běžný provoz domu. Velkoobjemová akumulační nádrž slouží zase jako úložiště veškeré tepelné energie. Pitná voda je obsažena v tlakovém zásobníku a užitková voda se ukládá do spádové nádrže.

Ohřev vody a vytápění

Ostrovní dům je vybaven solárními kolektory pro ohřev pitné vody a podporu vytápění. Pro nejvyšší účinnost a minimální zátěž životního prostředí je systém vyvinut bez výměníků a nemrznoucí kapaliny. Dle projektu je připojeno i tepelné čerpadlo, které pomáhá s tvorbou tepla.
Klimastěna

Topení a klimatizace

K ideální teplotě je využit moderní systém klimastěna. Toto řešení je instalováno přímo ve zdech a proto není vidět a nepřekáží tak v místnosti. Klimastěna udržuje stejnou teplotu v celé místnosti a je považována za jedno z mála řešení, které nemá žádné negativní vlastnosti na lidský organismus.

POPTÁVKA

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.

 

Jarošovská 840/II, 377 02 Jindřichův Hradec

+420 731 744 188, rozhon@sunpower.cz