Akumulační nádrž na míru

Vhodné pro veškeré systémy, které produkují teplo a chlad a jejichž výkon nelze v dostatečném rozsahu regulovat. Na základě Vašich požadavků navrhneme optimální tvar a velikost nádrže. Naše rozsáhlé znalosti s využíváním obnovitelných zdrojů energie, systémů vytápění, chlazení, rekuperace, včetně zkušeností s řízením komplexních systémů Vám zajistí návrh optimální koncepce připojení a provoz dalších systémů. Máme k dispozici řadu realizací akumulačních nádrží SunSave s objemem až v řádu stovek tisíc litrů. Nádrž je možno postavit na volném prostranství, vestavět ji do objektu, nebo vytvořit podzemní provedení. Vzhledem k rychlosti výstavby a variabilitě je cena velkoobjemové akumulační nádrže SunSave nižší ve srovnání s běžnými ocelovými nádržemi.

  • Navrhneme Vám vhodné řešení
  • Kalkulaci ceny je možno provést na vyžádání

Realizované projekty

Ve speciální šachtě zbudované přes dvě patra objektu je zřízena akumulační nádrž SunSave s objemem 16400 l. Energie z FV elektrárny, která není spotřebována ve formě elektřiny, je s pomocí kaskádově spínaných elektrických spirál změněna na teplo a uložena v akumulační nádrži. Dále je použita k vytápění objektu a ohřevu teplé vody

Návštěvní centrum Kvilda

Pro nemocnici v Jindřichově Hradci jsme dodávali akumulační nádrž SunSave s objemem 8600 l. ta slouží pro ukládání energie z termického solárního zařízení s plochou 218 m2. pro řízení systému včetně průtokového ohřevu vody jsou použity 2 ks regulátorů UVR1611. Systém průběžně kontroluje hydraulické vyvážení kolektorového pole. S ohledem na bezpečnost provozu je přístup na zařízení možný pouze z lokální počítačové sítě.

Nemocnice Jindřichův Hradec

Jako zdroj energie pro ohřev vody a vytápění slouží termická solární soustava typu drain back, kde se navyšuje účinnost z důvodů vyloučení nemrznoucí kapaliny a výměníků mezi solárem a akumulační nádrží. Pro ukládání energie slouží konvenční bojler s objemem 300 l a Beztlaká akumulační nádrž SunSave s objemem 6,2 m3. Dalším zdrojem je hybridní tepelné čerpadlo voda/voda-vzduch/voda. To nejdříve využije zbytkovou energii v akumulační nádrži a přispívá tím k zvýšení účinnosti soláru a následně pracuje v režimu vzduch/voda. K úsporám elektrické energie přispívá fotovoltaická elektrárna, jejíž přebytky jsou přeměněny na teplo a uloženy v akumulační nádobě.

Centrum handicapovaných ptáků, Klášterec

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.