Akumulační nádrž 4000 - 5000 L

Vhodné pro solární systémy s plochou od 15 m2, pro kotle s ručním přikládáním od výkonu 25 kW, pro systémy na ohřev teplé vody se spotřebou od 700l denně, pro systémy s přitápěním pro větší běžné rodinné domy, při využití přebytků fotovoltaických elektráren. Cena od 70000,- Kč bez DPH bez vnitřní výbavy nádrže.

  • Pomůžeme Vám s vhodným výběrem
  • Kalkulaci ceny je možno provést na vyžádání

Realizované projekty

Pro objekt hotelu a restaurace s převládajícím letním provozem byla realizována velkoplošná solární soustava s čistou plochou absorpce 46 m2. Ta ve spojení s velkoobjemovou akumulační nádrží SunSave s objemem 5000l zajišťuje po většinu letní sezóny 100 % pokrytí spotřeby teplé vody. V přechodném období, kdy je objekt méně využíván jsou přebytky použity pro temperování objektu. V zimní sezóně kdy je hlavním zdrojem tepla automatický kotel na uhlí, zajišťuje akumulační nádrž ohřev teplé vody a vykrytí odběrových špiček a stabilizaci systému pro vytápění. Celá soustava je řízena s pomocí volně programovatelné regulace UVR1611.

Hotel na Kocandě, Želiv

Pro rozsáhlý objekt restaurace a autoservisu byly řešeny úspory nákladů na ohřev teplé vody a vytápění s pomocí velkoplošné solární soustavy s čistou plochou 51 m2. Pro uložení energie slouží stavebnicová akumulační nádrž SunSave s objemem 5000l. Přebytky energie jsou ukládány do stávající podzemní ocelové nádrže, která sloužila v minulosti pro akumulační elektrické vytápění. Zbytkovou energii využívá tepelné čerpadlo voda/voda, které díky ochlazení primární nádrže zvyšuje dále účinnost systému. Pro řízení soustavy jsou využity 2 volně programovatelné regulátory UVR1611.

Hummer Centrum Praha

Na střeše administrativní budovy zemědělského podniku v Břilicích byl instalován solární systém s plochou 30,6 m2. Energie je ukládána v akumulační nádrži SunSave s objemem 5000 l a je využita pro ohřev teplé vody a vytápění. Jako další zdroj energie je použit automatický kotel na uhlí. Vzhledem k různým charakterům provozu v kancelářích, šatnách a jídelně je topný systém rozdělen na 5 samostatně směšovaných okruhů a je řízen regulací FUTUS RSS.

K+K Břilice

Termické solární zařízení na objektu rodinného domu a penzionu pana Plačka v Horním Žďáře v kombinaci s akumulační nádrží SunSave 5000L ohřívá v letním období prakticky veškerou teplou vodu. Přebytky jsou využity pro ohřev bazénu a v případě nižší obsazenosti penzionu pro přitápění. Vzhledem k charakteru objektu vzniklého přestavbou statku je podstatným přínosem i vysoušení objektu mimo topnou sezónu.

Pan Plaček, Horní Žďár

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.