Solární ohřev vody pro zámky a historické stavby

Pořizovací náklady na 1 m2 solární soustavy včetně běžného příslušenství (vedení, akumulační nádrž, regulace…) jsou zpravidla 5-10000,- Kč. Návratnost je závislá na možnosti využití stávajících technologií a částí soustavy a na ceně energie použitelné pro ohřev vody a vytápění. Některé části solární soustavy jako regulace nebo akumulační nádrže jsou využitelné pro další procesy (například rekuperace odpadní energie, energetický management …)

  • Roční úspora je v rozsahu 450-650 kWh/m2
  • Kalkulaci je možno provést na vyžádání
 

Velkoplošné solární kolektory SUNPOWER jsou mimořádně vhodné pro integraci do střešního pláště. Při použití tmavé krytiny systém splyne se střechou objektu a neruší jeho historický vzhled. Pomůžeme Vám nalézt uspokojivý kompromis mezi zachováním kulturních hodnot a požadavky na plnohodnotné využití objektů.

Pro historické objekty může být funkční a dobře dimenzované solární zařízení ve spojení s topným systémem Klimastěna. Jednou z mála možností efektivního vysušení objektu a tedy otázka je, jestli je nebo není využitelný. Návratnost je pak již v první zimu.

Realizované projekty

 

POPTÁVKA

Pro nezávaznou poptávku a kalkulaci pro váš projekt nás kontaktujte, nebo zanechte kontakt na Vás a my se vám ozveme.

 

Jarošovská 840/II, 377 02 Jindřichův Hradec

+420 731 744 188, rozhon@sunpower.cz